Doktor Apiterapia

Doktor Apiterapia

Apiterapia - zdrowie z ula, inne metody leczenia

Powietrze ulowe. Wewnątrz ula jest ciepło, temperatura od 25 ° C do 38-39° C, wysoka wilgotność i żadnych bakterii, wirusów, chorobotwórczych grzybów. Mikroklimat ula nie pozwala rozwijać sie drobnoustrojom, mimo sprzyjających im warunków temperaturowo-wilgotnościowych.

Asma, leczenie powietrzem ulowym

Inhalacje powietrzem ulowym według wielu pszczelarzy praktyków skutecznie leczy katar sienny i dobrze wpływa na drogi oddechowe. Pszczelarze stosują różne rozwiązania konstrukcyjne pozwalające pacjentom w sposób bezpieczny (nie narażając na użądlenia przez pszczoły) oddychać powietrzem nasyconym mikroklimatem wnętrza ula. Warto nabyć taki ul lub wydzierżawić, ustawić w ogródku i korzystać z inhalacji. Oddychać głęboko, tak długo, dopóki wyczuwamy zapach ula.

Powietrze ulowe, inhalacje powietrzem ulowym.

W Austrii działają ośrodki proponujące taką kurację. Kuracja trwa 12 dni w czasie których pacjent korzysta z dwóch zabiegów inhalacji trwających po godzinie. Leczone są w ten sposób infekcje dróg oddechowych, asma. Leczenie jest proponowane w okresie od maja do sierpnia.

Apilarnil, nowy lek wytwarzany z czerwiu trutowego. Jest to farmaceutyk pszczeli, wytwarzany z młodych larw trutowych, odznaczający się dużą aktywnością biologiczną. Apilarnil ma działanie biostymulujące, poprawia metabolizm, wzmacnia, działa przeciwgrzybicznie, przeciwbakteryjnie, regeneruje.

Testy kliniczne wykazały dobre efekty stosowania apilarnilu w leczeniu chorób neurologicznych, dystrofii, zaburzeń psychomotorycznych, neurastenii na podłożu neurologicznym, osłabieniu pamięci i uwagi, depresji.